BIOGRAFIA

.

.

.

jfjkfjxALICJA

WIECZOREK

.

.

.

Wykształcenie

– 2007-2012 – studia jednolite magisterskie na kierunku Malarstwo specjalność: Malarstwo Sztalugowe, Wydział Sztuk Pięknych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

– 2012 – dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – malarstwo sztalugowe, malarstwo ścienne, aneks z rysunku

– 2012-2014 – studia pierwszego stopnia na kierunku Edukacja Artystyczna specjalność Media Rysunkowe, Wydział Sztuk Pięknych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

– 2014 – dyplom z Rysunku Projektowego na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

2015-2019 – studia doktoranckie w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne, Wydział Sztuk Pięknych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

– 2019 – publiczna obrona rozprawy doktorskiej w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne „Pamiętnik. Systematyczność, automatyzm i przypadek w procesie twórczym”, Wydział Sztuk Pięknych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, nadanie stopnia naukowego doktora w dziedzinie sztuki

.

.

Związki, grupy artystyczne

– od 2013 do 2015 – członkostwo w Grupie Samokształceniowej działającej przy Galerii nad Wisłą w Toruniu

– od 2013 – członkostwo w Związku Polskich Artystów Plastyków w okręgu toruńskim

– od 2015 – współzałożyciel i członek grupy artystycznej Piñata

– od 2016 – fundator i wiceprezes zarządu Fundacji Piñata

.

.

Udział w wystawach zbiorowych

2009 – „Synteza Sztuk” – w ramach Festiwalu Muzyki i Sztuki Probaltica, Galeria „S”, Pałac Dąmbskich, Toruń

– 2010 – cykl wystaw poplenerowych prezentowanych w ośrodkach kultury województwa kujawsko-pomorskiego, organizowanych przez Ośrodek Chopinowski, Szafarnia

2012

– 2012 – wystawa poplenerowa, muzeum ks. dr Władysława Łęgi, Grudziądz

– 2012 – „V Ogólnopolski Konkurs Malarski „Zadra 2012″ – pokonkursowa wystawa zbiorowa, Galeria Zadra, Warszawa

– 2012 – „Wystawa Integracyjna II” – w ramach otwarcia Przefestiwalu organizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej, Galeria nad Wisłą, Toruń

2013

– 2013 – „Dyplomy 2012” – wystawa prezentująca wyróżnione prace dyplomowe, Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”, Toruń

– 2013 – „Działania podstawowe” – wystawa organizowana przez Stowarzyszenie Artystyczne Magazyn Zbożowy GS w ramach XV Mogileńskich Spotkań Plastycznych, Hala Widowiskowo-Sportowa, Mogilno 

– 2013 – „Dodane” – instalacja malarska na ścianie Galerii nad Wisłą- w ramach IV Święta Bydgoskiego Przedmieścia, Toruń

– 2013  „Powódź Śmieci Szabrownicy” – instalacja wideo „Powódź?”, Galeria nad Wisłą, Toruń

– 2013 – „9 Triennale Małych Form Malarskich”, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń

– 2013 – „Sztuka Otwarta” – II Festiwal Sztuki Aktualnej Nowe Ciepło organizowany przez Miejskie Centrum Kultury, Galeria Przestrzeń Gruzownia, Nowe Miasto Lubawskie

– 2013 „23.Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych Promocje 2013, Galeria Sztuki, Legnica

– 2013 – „Wystawa towarzysząca 21 Spotkaniom Teatru Otwartego Festiwal STO, Teatr Terminus A Quo, Nowa Sól

2014

– 2014 23.Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych Promocje 2013– Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Głogów

– 2014 –23.Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych Promocje 2013 – Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe, Lubin

– 2014  „XL Dzieło Roku „Salon Wiosenny” – wystawa pokonkursowa – Galeria Sztuki Wozownia, Toruń

– 2014 –VI Biennale Tuba Satyrica” – ogólnopolska wystawa rysunku humorystyczno- satyrycznego – Galeria Artus, Dwór Artusa, Toruń

– 2014 VI Biennale Tuba Satyrica” – ogólnopolska wystawa rysunku humorystyczno- satyrycznego – Miejski Dom Kultury, Szczytno

– 2014 –Drugie życie książki” wystawa książki artystycznej – Dom Muz, ul. Podmurna 95, Toruń

– 2014  „Umajtkowienie” – udział w wystawie / instalacji plenerowej organizowanej w ramach V Święta Bydgoskiego Przedmieścia, Góry Piekarskie, Toruń

– 2014 – „III Triennale Malarstwa Animalis”, Miejska Galeria Sztuki MM, Chorzów

– 2014 – „12. Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki”, BWA Ostrowiec, Ostrowiec Świętokrzyski

– 2014 – „Salonik” – wystawa książki artystycznej w ramach XX Toruńskiego Festiwalu Książki, Dom Muz – Poznańska 52, Toruń

2015

– 2015 – „III Triennale Malarstwa Animalis – Galeria Sztuki BWA JATKI, Nowy Targ

– 2015 – „III Triennale Malarstwa Animalis – Centrum Kultury Śląskiej, Nakło Śląskie

– 2015 – „Nowy Rozdział” – wystawa członków ZPAP – Galeria ZPAP, Toruń

– 2015 „XLI Annale Dzieło Roku 2014/15” – Galeria ZPAP, Toruń

– 2015 – „Fotografia Malowana Światłem” – Atrium COK Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK, Toruń

2016

– 2016 – „Wystaw się w CSW” – ogólnopolska pokonkursowa wystawa fotografii, Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”, Toruń

– 2016 – „I kujawsko-pomorskie podróże historyczne” – wojewódzka wystawa pokonkursowa, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, Toruń

– 2016 – „PROMESA” – wystawa towarzysząca międzynarodowej konferencji naukowej, Akademicka Przestrzeń Sztuki „U Teologów” – Wydział Teologiczny UMK, Toruń

– 2016 – „Smok toruński” – wystawa pokonkursowa towarzysząca III edycji Festiwalu Kultury Popularnej DwuTakt – Dwór Artusa, Toruń

– 2016 – „Naturalnie” – wystawa doktorantów Wydziału Sztuk Pięknych UMK towarzysząca Międzynarodowej Wystawie Rysunku Studenckiego – Galeria ZPAP, Toruń

– 2016  „Projekt 966” – ogólnopolska wystawa z okazji Jubileuszu Chrztu Polski – Muzeum Uniwersyteckie UMK, Collegium Maximum, Toruń

– 2016 – „Annale 2015/16 – wystawa członków okręgu toruńskiego ZPAP, Galeria ZPAP, Toruń

– 2016 – „Projekt 966” – ogólnopolska wystawa z okazji Jubileuszu Chrztu Polski – Pałac w Lubostroniu, Lubostroń

– 2016  „Kręgi” – wystawa poplenerowa członków ZPAP – Galeria ZPAP, Toruń

– 2016  „POLYGONUM 4” – wystawa sztuki twórców województwa kujawsko-pomorskiego – Galeria Miejska bwa, Bydgoszcz

– 2016 – „Projekt 966” – ogólnopolska wystawa z okazji Jubileuszu Chrztu Polski – Galeria CKiS Wieża Ciśnień, Konin

– 2016  „Ulica Themersonów 3” – wystawa pokonkursowa – Galeria Kreski, Płocka Galeria Sztuki, Płock

– 2016 – „Plener Grębocin” – wystawa poplenerowa – Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, Grębocin

– 2016 – „Projekt 966” – ogólnopolska wystawa z okazji Jubileuszu Chrztu Polski – Centrum Kultury Browar B, Galeria Sztuki „Beczkownia”, Włocławek

– 2016  „Podmalowania i obrazy wielowarstwowe” – wystawa pracowników Zakładu Kształcenia Artystycznego UMK,  Galeria Forum – Wydział Sztuk Pięknych UMK, Toruń

2017

– 2017 – „AQUAPRESJA” – wystawa intermedialna – Wodociągowa Wieża Ciśnień Stare Bielany, Toruń

– 2017 – „Projekt 966” – ogólnopolska wystawa z okazji Jubileuszu Chrztu Polski – BWA i UP, Piła

– 2017 – „XVII Mogilieńskie Spotkania Plastyczne” – Miejski Dom Kultury, Mogilno

– 2017  „Annale 2016/17”, XLIII konkurs – Galeria ZPAP, Toruń

– 2017 – „Działania Podstawowe W drodze – Hala widowiskowo-sportowa, Mogilno

– 2017  „REAL 3” – ogólnopolska wystawa malarstwa –  Muzeum w Koszalinie- Galeria Antresola, Koszalin

– 2017 – „ITER PER TEMPUS” – Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, Toruń

– 2017  „Plener malarski na Hawajach” – wystawa poplenerowa – Folwark Hawaje, Stara Wiśniewka

– 2017 – „Ulica Themersonów 4” – wystawa pokonkursowa – Galeria Kreski, Płocka Galeria Sztuki, Płock

– 2017  „VII Ogólnopolski Konkurs na ilustrację do tekstu Jeremiego Przybory” – wystawa pokonkursowa – Galeria Okno na Sztukę, Kutnowski Dom Kultury, Kutno

2018

– 2018  „2 Potęga Małej Formy” – Miejskie Centrum Kultury, Bydgoszcz

– 2018  „III kujawsko-pomorskie podróże historyczne” – wojewódzka wystawa pokonkursowa, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, Toruń

– 2018  „Annale – 2017/2018” – wystawa członków okręgu toruńskiego ZPAP, Galeria ZPAP, Toruń

– 2018  „Targi Młodej Sztuki Toruń 2018” – Dwór Artusa, Toruń

– 2018  „niepodległa dla Niepodległej” – Galeria ZPAP Okręgu Gdańskiego, Gdańsk

– 2018 – „13e Biennale Humour & Vigne” – Festival International du dessin d’humour – Cloître des Carmes, Jonzac – Charente-Martitime ((FRANCJA))

– 2018  „Plener w Płotowie” – wystawa poplenerowa, Zagroda Styp-Rekowskich filia Muzeum Zachodniokaszubskiego, Płotowo

– 2018  „Międzynarodowy Plener w Wiśniowej” – wystawa poplenerowa, Gimnazjum im. Orląt Lwowskich, Wiśniowa

– 2018  „LATO” – Dom Muz ul. Podmurna, Toruń

– 2018  „3–2–1–Ö” – wystawa sztuki współczesnej – Künstlerhaus, Göttingen ((NIEMCY))

– 2018  „2 Potęga Małej Formy” – Galeria ma Wydziale Matematyki i Informatyki, Toruń

– 2018  „Ulica Themersonów 5” – wystawa pokonkursowa / wystawa jubileuszowa 2014-2018, Płocka Galeria Sztuki, Płock

– 2018 – „100 obrazów na 100-lecie niepodległości Polski” – Dom Muz, Toruń

– 2018  „Pro Polonia Jubilatea – 100 lat” – Galeria ZPAP, Toruń

– 2018  „VIII Ogólnopolski Konkurs na ilustrację do tekstu Jeremiego Przybory” – wystawa pokonkursowa, Kutnowski Dom Kultury, Kutno

– 2018  „9. Aukcja Charytatywna Na Rzecz Dzieci z Autyzmem Aperio” – wystawa przedaukcyjna – Galeria Miejska Arsenał, Poznań

– 2018 – „1st International CAIROCATURE Cartoon Contest – Egypt / 2018” – Mahmoud Said Museum, Aleksandria ((EGIPT))

– 2018 – „XI Międzynarodowy Plener Malarski – Wiśniowa Pachnąca Malarstwem 2018” – Galeria ICN POLFA, Rzeszów

2019

– 2019  „Wiśniowa 2018 – Plener Malarski Studentów Konserwacji” – Galeria Forum UMK, Toruń

– 2019  „2 Potęga Małej Formy” – Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Galeria WuBePe, Opole

– 2019 – „Wystawa malarstwa” – Galeria Sztuki w Toruń Plaza, Toruń

– 2019  „Batom, Lápis e HUMOR 2019” – Engenho Central, Piracicaba ((BRAZYLIA))

– 2019 – „XVIII Mogileńskie Spotkania Plastyczne” – Były Hotel Polonia przy ul. Jagiełły, Mogilno

– 2019  „Dzieła Annale ZPAP Toruń 2018/19” – wystawa członków okręgu toruńskiego ZPAP – Galeria ZPAP, Toruń

– 2019 – „XI Międzynarodowy Plener Malarski – Wiśniowa Pachnąca Malarstwem 2018” – Galeria Forum UMK, Toruń

– 2019 – „Katharsis” – Dom Polski, Bydgoszcz

– 2019  „Abstrakcyjnie” – Galeria na Poddaszu, Biblioteka Główna PWSZ, Piła

– 2019 – „5. Humoràlia, Mostra d’Humor Gràfic Dones en moviment – międzynarodowe biennale – L’Institut d’Estudis Ilerdencs – Galeria l’ IEI Placa Catedral, Lleida ((HISZPANIA))

– 2019  „Konstelacje – Poza horyzont” – wystawa pokonkursowa – Galeria ZPAP, Toruń

– 2019 „5. Humoràlia, Mostra d’Humor Gràfic Dones en moviment – międzynarodowe biennale, wystawa w ramach 16è Cicle de Cinema i Drets Humans – Centre de Cultures i Cooperació Transfronterera – Universitat de Lleida, Lleida ((HISZPANIA))

– 2019 – „10. Charytatywna Aukcja Sztuki Współczesnej na rzecz dzieci z autyzmem APERIO”, Galeria u Jezutów, Poznań

– 2019 – „CZAS-RUCH-PRZESTRZEŃ” – ogólnopolska pokonkursowa wystawa rysunku (udział pozakonkursowy), Akademicka Przestrzeń sztuki, Galeria na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK, Toruń

2020

– 20205. Humoràlia, Mostra d’Humor Gràfic Dones en moviment – międzynarodowe biennale – Hall del Centre Institut Ronda,Lleida ((HISZPANIA))

– 2020- „Wystawa Dla uczczenia 100. Lecia Powrotu Torunia do Polski, Galeria ZPAP, Toruń

– 20205. Humoràlia, Mostra d’Humor Gràfic „Dones en moviment” – międzynarodowe biennale – Atenau Cooperatiu La Baula, Carrer del Nord, Lleida ((HISZPANIA))

– 2020 „13TH INTERNATIONAL ZAGREB CAR CARTOON EXHIBIT 2019”, Aula of the City hall Zagreb (Trg Stjepana Radića-1), Zagreb, ((CHORWACJA))

– 2020 – „Batom, Lápis & TPM 2020” – Armazém 5 | Museu do Açúcar – Engenho Central, Piracicaba ((BRAZYLIA))

.

.

Wystawy indywidualne

– 2012 –GRA W OBRAZY”– wystawa dyplomowa, Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Toruń

– 2012 –MIĘDZY ŚWIATAMI”– aneks z rysunku, Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Toruń

– 2012 –NIEDOSTRZEGALNE”– instalacja malarska na murze- praca dyplomowa z Malarstwa Ściennego, Wydział Sztuk Pięknych UMK, Toruń

– 2012 –PRZENIKANIE” wystawa w winiarni Pod Antałkiem w ramach Przefestiwalu organizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej, Toruń

– 2014 IN PROGRESS” wystawa z Karoliną Michalak i Agnieszką Szatkowską, Galeria Artus, Dwór Artusa, Toruń

– 2014 –ILUSTRACJE DO OPOWIADAŃ J. CORTAZARA”– wystawa dyplomowa, Galeria 9,39, Zakład Rysunku UMK, Toruń

– 2015 DZIENNIK” wystawa rysunku i malarstwa, Dom Muz, ul. Poznańska 52, Toruń<