KAMIENIE PRZYDROŻNE / ROADSIDE STONES

2013

Trzymając w ręku kamień nie znamy jego historii, wiemy tylko, że istnieje od dawna. Nie potrafimy też zgadnąć co się z nim stanie, gdy zostawimy go na ścieżce i pójdziemy dalej. Może ktoś go znajdzie, włoży do kieszeni, podaruje znajomemu, może wyląduje w czyjejś doniczce, w pudełku ze skarbami, zostanie uwieczniony na kilku fotografiach i trafi z powrotem na ścieżkę, lub na dno oceanu.

Nie znamy historii kamienia, ale możemy na nią wpłynąć, zmienić jej bieg. Z tego powodu zebrałam kilka kamyków, pomalowałam je i umieściłam na powrót w ich naturalnym otoczeniu. Co się z nimi stanie?

Kiedy wróciłam w niektóre miejsca następnego dnia, kamienie znikły. Ktoś je wziął zaciekawiony, że różnią się od pozostałych, a może ożywione farbą odpełzły w nieznane? 

Celem pracy jest zwrócenie uwagi odbiorców na małe rzeczy, niepozorne detale krajobrazu. To właśnie drobne elementy budują indywidualny charakter miejsca. Zauważając szczegóły wyzbywamy się schematów i mamy możliwość pełniejszego odbioru otaczającej nas rzeczywistości.

e (1)6cz

dwa kamienie011

 

kamiuenie 2

 

 

kamienie 3

 

obraz 258     ogródek skalny     bliźniaki     DSC02053

klejnot górski     półkamień     004     002