O MNIE

English

.

 

jfjkfjxAlicja Wieczorek – artystka malarka i rysowniczka, doktor sztuki, absolwentka Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Dyplom z wyróżnieniem za cykl „Gra w obrazy” otrzymała w 2012 roku. Licencjat z Edukacji Artystycznej z zakresu Mediów Rysunkowych – w 2014. Doktorat z zakresu sztuk pięknych obroniła w 2019 roku realizując rozprawę doktorską pt. „Pamiętnik. Systematyczność, automatyzm i przypadek w procesie twórczym”. Należy do ZPAP w Okręgu Toruńskim. Od 2015 współzałożycielka Grupy Pinata, od 2016 roku pełni funkcję wiceprezesa w zarządzie Fundacji Pinata, współorganizuje wydarzenia kulturalne promujące sztukę współczesną.

Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym. Swoje prace pokazywała m.in. na wystawie „Dyplomy 2012” w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu; na Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych „Promocje 2013” w Legnicy; na 9 Triennale Małych Form Malarskich w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu; podczas wystawy pokonkursowej III Triennale Malarstwa „Animalis” w Chorzowie; na 12. Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim; podczas POLYGONUM 4 w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy; na „13e Biennale Humour & Vigne” w Jonzac (Francja); na wystawie “3–2–1–Ö” w Göttingen (Niemcy), podczas wystawy „Batom, Lápis e HUMOR 2019″ w Engenho Central, Piracicaba (Brazylia). Wystawy indywidualne realizowała m.in. w Toruniu, Bydgoszczy, Mogilnie, Płocku, Koninie, Włocławku, Radomiu i Bytowie.

Stypendystka prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Laureatka nagród i wyróżnień w kategoriach komiks, ilustracja i rysunek. Zajmuje się różnymi dziedzinami sztuki, jednak punktem wyjścia dla jej poszukiwań jest malarstwo. W swoich pracach szuka wspólnego pola dla systematyczności i przypadku, fascynuje ją proces twórczy i obecność sztuki w codziennym życiu. Stosuje wielowątkową formę dającą odbiorcy możliwość swobodnej interpretacji. Tworzy szeroki cykl rysunkowy pt. „Dziennik”, który liczy już ponad 1000 realizacji, zajmuje się również ilustracją, projektowaniem i animacją.

.

.

.

PEŁNA BIOGRAFIA

.

Wykształcenie

- 2007-2012 - studia jednolite magisterskie na kierunku Malarstwo specjalność: Malarstwo Sztalugowe, Wydział Sztuk Pięknych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

- 2012 – dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – malarstwo sztalugowe, malarstwo ścienne, aneks z rysunku

- 2012-2014 - studia pierwszego stopnia na kierunku Edukacja Artystyczna specjalność Media Rysunkowe, Wydział Sztuk Pięknych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

 - 2014 - dyplom z Rysunku Projektowego na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

- 2015-2019 - studia doktoranckie w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne, Wydział Sztuk Pięknych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

- 2019 – publiczna obrona rozprawy doktorskiej w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne „Pamiętnik. Systematyczność, automatyzm i przypadek w procesie twórczym”, Wydział Sztuk Pięknych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, nadanie stopnia naukowego doktora w dziedzinie sztuki

 

 

Związki, grupy artystyczne

- od 2013 do 2015 - członkostwo w Grupie Samokształceniowej działającej przy Galerii nad Wisłą w Toruniu

- od 2013 - członkostwo w Związku Polskich Artystów Plastyków w okręgu toruńskim

- od 2015 - współzałożyciel i członek grupy artystycznej Piñata

- od 2016 - fundator i wiceprezes zarządu Fundacji Piñata

 

Udział w wystawach zbiorowych

- 2009 – Synteza Sztuk - w ramach Festiwalu Muzyki i Sztuki Probaltica, Galeria „S”, Pałac Dąmbskich, Toruń

- 2010 – cykl wystaw poplenerowych prezentowanych w ośrodkach kultury województwa kujawsko-pomorskiego, organizowanych przez Ośrodek Chopinowski, Szafarnia

- 2012 – wystawa poplenerowa, muzeum ks. dr Władysława Łęgi, Grudziądz

- 2012 – V Ogólnopolski Konkurs Malarski „Zadra 2012″ – pokonkursowa wystawa zbiorowa, Galeria Zadra, Warszawa

- 2012 – Wystawa Integracyjna II – w ramach otwarcia Przefestiwalu organizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej, Galeria nad Wisłą, Toruń

- 2013 – Dyplomy 2012 - wystawa prezentująca wyróżnione prace dyplomowe, Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”, Toruń

- 2013 – Działania podstawowe - wystawa organizowana przez  Stowarzyszenie Artystyczne Magazyn Zbożowy GS w ramach XV Mogileńskich Spotkań Plastycznych, Hala Widowiskowo-Sportowa, Mogilno

- 2013 – Dodane - instalacja malarska na ścianie Galerii nad Wisłą- w ramach IV Święta Bydgoskiego Przedmieścia, Toruń

- 2013 - Powódź? – instalacja wideo w ramach wystawy „Powódź Śmieci Szabrownicy”, Galeria nad Wisłą, Toruń

- 2013 – 9 Triennale Małych Form Malarskich, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń

- 2013 – Sztuka Otwarta - II Festiwal Sztuki Aktualnej Nowe Ciepło organizowany przez Miejskie Centrum Kultury, Galeria Przestrzeń Gruzownia, Nowe Miasto Lubawskie

- 2013 - 23.Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych „Promocje 2013″, Galeria Sztuki, Legnica

- 2013 – Wystawa towarzysząca 21 Spotkaniom Teatru Otwartego „Festiwal STO”, Teatr Terminus A Quo, Nowa Sól

- 2014 - 23.Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych „Promocje 2013″ - Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Głogów

- 2014 – 23.Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych „Promocje 2013″ - Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe, Lubin

- 2014 - XL Dzieło Roku „Salon Wiosenny” - wystawa pokonkursowa – Galeria Sztuki Wozownia, Toruń

- 2014 – VI Biennale Tuba Satyrica - ogólnopolska wystawa rysunku humorystyczno- satyrycznego – Galeria Artus, Dwór Artusa, Toruń

- 2014 - VI Biennale Tuba Satyrica - ogólnopolska wystawa rysunku humorystyczno- satyrycznego – Miejski Dom Kultury, Szczytno

- 2014 – Drugie życie książki - wystawa książki artystycznej – Podmurna 95, Toruń

- 2014 - Umajtkowienie - udział w wystawie / instalacji plenerowej organizowanej w ramach V Święta Bydgoskiego Przedmieścia, Góry Piekarskie, Toruń

- 2014 - III Triennale Malarstwa „Animalis”, Miejska Galeria Sztuki MM, Chorzów

- 2014 - 12. Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki, BWA Ostrowiec, Ostrowiec Świętokrzyski

- 2014 - Salonik - wystawa książki artystycznej w ramach XX Toruńskiego Festiwalu Książki, Dom Muz- Poznańska 52, Toruń

- 2015 – III Triennale Malarstwa „Animalis” - Galeria Sztuki BWA JATKI, Nowy Targ

- 2015 – III Triennale Malarstwa „Animalis” - Centrum Kultury Śląskiej, Nakło Śląskie 

- 2015 – Nowy Rozdział - wystawa członków ZPAP – Galeria ZPAP, Toruń

- 2015 - XLI Annale Dzieło Roku 2014/15 - Galeria ZPAP, Toruń

- 2015 – Fotografia Malowana Światłem - Atrium COK Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK, Toruń

- 2016 – Wystaw się w CSW - ogólnopolska pokonkursowa wystawa fotografii, Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”, Tor

- 2016 – I kujawsko-pomorskie podróże historyczne - wojewódzka wystawa pokonkursowa, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, Toruń

- 2016 – PROMESA - wystawa towarzysząca międzynarodowej konferencji naukowej, Akademicka Przestrzeń Sztuki „U Teologów” – Wydział Teologiczny UMK, Toruń

- 2016 – Smok toruński - wystawa pokonkursowa towarzysząca III edycji Festiwalu Kultury Popularnej DwuTakt – Dwór Artusa, Toruń

- 2016 – Naturalnie - wystawa doktorantów Wydziału Sztuk Pięknych UMK towarzysząca Międzynarodowej Wystawie Rysunku Studenckiego – Galeria ZPAP, Toruń

- 2016 - Projekt 966 – ogólnopolska wystawa z okazji Jubileuszu Chrztu Polski - Muzeum Uniwersyteckie UMK, Collegium Maximum, Toruń

- 2016 – Annale 2015/16 - wystawa członków okręgu toruńskiego ZPAP, Galeria ZPAP, Toruń

- 2016 – Projekt 966 ogólnopolska wystawa z okazji Jubileuszu Chrztu Polski - Pałac w Lubostroniu, Lubostroń

- 2016 - Kręgi - wystawa poplenerowa członków ZPAP – Galeria ZPAP, Toruń

- 2016 - POLYGONUM 4 - wystawa sztuki twórców województwa kujawsko-pomorskiego – Galeria Miejska bwa, Bydgoszcz

- 2016 – Projekt 966 – ogólnopolska wystawa z okazji Jubileuszu Chrztu Polski - Galeria CKiS Wieża Ciśnień, Konin

- 2016 - Ulica Themersonów 3 - wystawa pokonkursowa – Galeria Kreski, Płocka Galeria Sztuki, Płock

- 2016 – Plener Grębocin - wystawa poplenerowa – Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, Grębocin

- 2016 – Projekt 966 – ogólnopolska wystawa z okazji Jubileuszu Chrztu Polski - Centrum Kultury Browar B, Galeria Sztuki „Beczkownia”, Włocławek

- 2016 - Podmalowania i obrazy wielowarstwowe - wystawa pracowników Zakładu Kształcenia Artystycznego UMK,  Galeria Forum – Wydział Sztuk Pięknych UMK, Toruń

- 2017 – AQUAPRESJA - wystawa intermedialna – Wodociągowa Wieża Ciśnień Stare Bielany, Toruń

- 2017 – Projekt 966 – ogólnopolska wystawa z okazji Jubileuszu Chrztu Polski - Centrum Kultury Browar B, BWA i UP, Piła

- 2017 – XVII Mogilieńskie Spotkania Plastyczne - Miejski Dom Kultury, Mogilno

- 2017 - Annale 2016/17, XLIII konkurs - Galeria ZPAP, Toruń

- 2017 – Działania Podstawowe „W drodze” - Hala widowiskowo-sportowa, Mogilno

- 2017 - REAL 3 - ogólnopolska wystawa malarstwa -  Muzeum w Koszalinie- Galeria Antresola, Koszalin

- 2017 – ITER PER TEMPUS - Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, Toruń

- 2017 - PLENER MALARSKI NA HAWAJACH - wystawa poplenerowa – Folwark Hawaje, Stara Wiśniewka

- 2017 – Ulica Themersonów 4 - wystawa pokonkursowa – Galeria Kreski, Płocka Galeria Sztuki, Płock

- 2017 - VII Ogólnopolski Konkurs na ilustrację do tekstu Jeremiego Przybory - wystawa pokonkursowa – Galeria Okno na Sztukę, Kutnowski Dom Kultury, Kutno

- 2018 - 2 Potęga Małej Formy - Miejskie Centrum Kultury, Bydgoszcz

- 2018 - III kujawsko-pomorskie podróże historyczne - wojewódzka wystawa pokonkursowa, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, Toruń

- 2018 - Annale – 2017/2018 - wystawa członków okręgu toruńskiego ZPAP, Galeria ZPAP, Toruń

- 2018 - Targi Młodej Sztuki Toruń 2018 - Dwór Artusa, Toruń

- 2018 - niepodległa dla Niepodległej - Galeria ZPAP Okręgu Gdańskiego, Gdańsk

- 2018 – 13e Biennale Humour & Vigne – Festival International du dessin d’humour - Cloître des Carmes, Jonzac – Charente-Martitime (FRANCJA)

- 2018 - Plener w Płotowie - wystawa poplenerowa, Zagroda Styp-Rekowskich filia Muzeum Zachodniokaszubskiego, Płotowo

- 2018 - Międzynarodowy Plener w Wiśniowej - wystawa poplenerowa, Gimnazjum im. Orląt Lwowskich, Wiśniowa

- 2018 - LATO - Dom Muz ul. Podmurna, Toruń

- 2018 - 3–2–1–Ö – wystawa sztuki współczesnej – Künstlerhaus, Göttingen (NIEMCY)

- 2018 - 2 Potęga Małej Formy - Galeria ma Wydziale Matematyki i Informatyki, Toruń

- 2018 - Ulica Themersonów 5 – wystawa pokonkursowa / wystawa jubileuszowa 2014-2018, Płocka Galeria Sztuki, Płock

- 2018 – 100 obrazów na 100-lecie niepodległości Polski - Dom Muz, Toruń

- 2018 - Pro Polonia Jubilatea – 100 lat – Galeria ZPAP, Toruń

-2018- VIII Ogólnopolski Konkurs na ilustrację do tekstu Jeremiego Przybory - wystawa pokonkursowa, Kutnowski Dom Kultury, Kutno

- 2018 - 9. Aukcja Charytatywna Na Rzecz Dzieci z Autyzmem Aperio - wystawa przedaukcyjna – Galeria Miejska Arsenał, Poznań

- 2018 – 1st International CAIROCATURE Cartoon Contest – Egypt / 2018Mahmoud Said Museum, Aleksandria (EGIPT)

- 2018 – XI Międzynarodowy Plener Malarski – Wiśniowa Pachnąca Malarstwem 2018 – Galeria ICN POLFA, Rzeszów

- 2019 - Wiśniowa 2018 – Plener Malarski Studentów Konserwacji - Galeria Forum UMK, Toruń

- 2019 - 2 Potęga Małej Formy - Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Galeria WuBePe, Opole

- 2019 - IX Marszałkowski Bal Dobroczynny – aukcja charytatywna CKK Jordanki, Toruń

- 2019 – Wystawa malarstwa - Galeria Sztuki w Toruń Plaza, Toruń

- 2019 - Batom, Lápis e HUMOR 2019 - Engenho Central, Piracicaba (BRAZYLIA)

- 2019 - Aukcja charytatywna „Podziel się sztuką ze Światłem” – wystawa w ramach VI koncertu charytatywnego „Natalka Innym” – Hotel Ambasada, Krobia

- 2019 – XVIII Mogileńskie Spotkania Plastyczne – Były Hotel Polonia przy ul. Jagiełły, Mogilno

- 2019 - Dzieła Annale ZPAP Toruń 2018/19 - wystawa członków okręgu toruńskiego ZPAP - Galeria ZPAP, Toruń

- 2019 – XI Międzynarodowy Plener Malarski – Wiśniowa Pachnąca Malarstwem 2018 – Galeria Forum UMK, Toruń

- 2019 – Katharsis – Dom Polski, Bydgoszcz

- 2019 - Abstrakcyjnie - Galeria na Poddaszu, Biblioteka Główna PWSZ, Piła

 

 

Wystawy indywidualne

- 2012 – GRA W OBRAZY - wystawa dyplomowa, Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Toruń

- 2012 – MIĘDZY ŚWIATAMI - aneks z rysunku, Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Toruń

- 2012 – NIEDOSTRZEGALNE - instalacja malarska na murze- praca dyplomowa z Malarstwa Ściennego, Wydział Sztuk Pięknych UMK, Toruń

- 2012 – PRZENIKANIE - wystawa w winiarni Pod Antałkiem w ramach Przefestiwalu organizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej, Toruń

- 2014 -IN PROGRESS- wystawa z Karoliną Michalak i Agnieszką Szatkowską, Galeria Artus, Dwór Artusa, Toruń

- 2014 – ILUSTRACJE DO OPOWIADAŃ J. CORTAZARA - wystawa dyplomowa, Galeria 9,39, Zakład Rysunku UMK, Toruń

- 2015 -DZIENNIK - wystawa rysunku i malarstwa, Dom Muz, ul. Poznańska 52, Toruń

- 2015 – PRZESTRZEŃ ZILUSTROWANA - wystawa z Katarzyną Wendland, Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, Grębocin

- 2016 – GRA W OBRAZY - wystawa indywidualna, Miejskie Centrum Kultury, Bydgoszcz

- 2016 - WONDERLAND - wystawa intermedialna z Grzegorzem Wawrzyńczakiem, Galeria ZPAP, Toruń

- 2016 – ILUSTRACJE - wystawa rysunku i ilustracji w Gminnym Ośrodku Kultury, Raciążek

- 2017 - AQUAPRESJA 02- wystawa z Katarzyną Wendland i Grzegorzem Wawrzyńczakiem, Galeria Wieży Ciśnień Muzeum Wodociągów, Bydgoszcz

- 2017 – GRA W OBRAZY - Galeria Lustro MDK, Mogilno

- 2017 - PAMIĘTNIK- Galeria BRDA, Bydgoszcz

- 2017 - AQUAPRESJA 03 - wystawa z Katarzyną Wendland i Grzegorzem Wawrzyńczakiem, Kawiarnia i Restauracja Wieża Ciśnień, Płock

- 2017 - ALL ALONG THE WATERTOWER - wystawa intermedialna z Katarzyną Wendland i Grzegorzem Wawrzyńczakiem, Dom Muz przy ul. Poznańskiej, Toruń

- 2017 - TRES PINTORES - wystawa z Katarzyną Wendland i Grzegorzem Wawrzyńczakiem GOK, Raciążek

- 2017 - AQUAPRESJA- wystawa z Katarzyną Wendland i Grzegorzem Wawrzyńczakiem, Hala Pomp Stare Bielany, Toruń

- 2017 – AQUAPRESJA- wystawa z Katarzyną Wendland i Grzegorzem Wawrzyńczakiem, Galeria 011, Klub Od Nowa, Toruń

- 2018 - PAMIĘTNIK – wystawa towarzysząca wszczęciu przewodu doktorskiego, Galeria Forum UMK, Toruń

- 2018 - AQUAPRESJA 04 - Centrum Kultury Wieża Ciśnień, Konin

- 2018 - WONDERLAND - wystawa mixmedialna z Grzegorzem Wawrzyńczakiem, Galeria Sztuki Współczesnej, Włocławek

- 2018 - KRUCJATY PINATYwystawa z Katarzyną Wendland i Grzegorzem Wawrzyńczakiem, Muzeum Zachodniokaszubskie, Bytów

- 2019 – MALARSTWO - wystawa z Katarzyną Wendland w ramach 3. Fosy Pełnej Kultury – Kawiarnia Artystyczna, MOK Amfiteatr, Radom

- 2019 - PAMIĘTNIK – wystawa towarzysząca publicznej obronie rozprawy doktorskiej „Pamiętnik. Systematyczność automatyzm i przypadek w procesie twórczym”, Galeria Forum UMK - Wydział Sztuk Pięknych UMK, Toruń

 

 

Udział w wydarzeniach plenerowych

- 2015 – Pocztówki z Bydgoskiego”- działanie w ramach święta bydgoskiego przedmieścia, przed Domem Kultury Bydgoskie Przedmieście, ul. Krasińskiego, Toruń

- 2015 – Mała Forma z ZPAP - wystawa plenerowa przed galerią ZPAP, ul Ducha św, Toruń

- 2016 – Artystyczne Spotkania Zamkowe „Na styku kultur” organizowane przez GOK w Raciążku, ruiny zamku biskupów włocławskich, Raciążek

- 2016 – Kręgi - plener członków ZPAP, Dom Pielgrzyma, Skępe

- 2017 – Plener malarski na Hawajach - plener ogólnopolski – Folwark Hawaje, Stara Wiśniewka

- 2018 - Plener w Płotowie-  plener ogólnopolski organizowany przez Fundację Pinata – Zagroda Styp-Rekowskich filia Muzeum Zachodniokaszubskiego, Płotowo

.

Nagrody

- 2012 – dyplom z malarstwa „Gra w obrazy”- wyróżnienie

- 2015 „Fotografia Malowana Światłem” konkurs fotograficzny organizowany przez Fundację Aleksandra Jabłońskiego- wyróżnienie

- 2016 - „I kujawsko-pomorskie podróże historyczne”, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, Toruń- I nagroda

- 2016 - „Smok toruński”- ogólnopolski konkurs na komiks towarzyszący III edycji Festiwalu Kultury Popularnej DwuTakt, Dwór Artusa, Toruń- II nagroda

- 2016 - Ogólnopolski konkurs na komiks Fundacji „Krzyżowa”- wygrana konkursu na ilustratora – I miejsce

- 2017 -Ulica Themersonów 3-ogólnopolski konkurs rysunkowy w ramach Festiwalu Themersonów 2016, Płocka Galeria Sztuki- III nagroda

- 2017 – VII Ogólnopolski Konkurs na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory w ramach XIII Stacji Kutno Festiwalu Jeremiego Przybory organizowanego przez Kutnowski Dom Kultury- III miejsce

- 2018 - „III kujawsko-pomorskie podróże historyczne”, wojewódzki konkurs plastyczny , Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, Toruń - II nagroda marszałka województwa kujawsko-pomorskiego

 

Inne osiągnięcia

- 2013 - 9 Triennale Małych Form Malarskich, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń- kwalifikacja do wystawy ogólnopolskiej

- 2013 - 23.Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych „Promocje 2013″, Galeria Sztuki, Legnica- kwalifikacja do wystawy ogólnopolskiej

- 2014 - VI Biennale Tuba Satyrica, Galeria Artus, Dwór Artusa, Toruń- kwalifikacja do wystawy ogólnopolskiej

- 2014 - III Triennale Malarstwa „Animalis”, Miejska Galeria Sztuki MM, Chorzów- kwalifikacja do wystawy ogólnopolskiej

- 2014 - 12. Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki, BWA Ostrowiec, Ostrowiec Świętokrzyski- kwalifikacja do wystawy międzynarodowej

- 2015 - „Wystaw się w CSW”, Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”, Toruń - kwalifikacja do wystawy ogólnopolskiej

- 2016 - II Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego 2016 – BWA Bydgoszcz - kwalifikacja do I etapu konkursu

- 2016 - Ulica Themersonów 3 – III edycja konkursu plastycznego, Płocka Galeria Sztuki – kwalifikacja do wystawy pokonkursowej

- 2016 - POLYGONUM 4- Miejska Galeria bwa Bydgoszcz – kwalifikacja do wystawy pokonkursowej

- 2018 – III Międzynarodowy Konkurs Malarski Fundacji Trzy Mosty - nominacja do nagrody Fundacji Trzy Mosty

-2018- VIII Ogólnopolski Konkurs na ilustrację do tekstu Jeremiego Przybory – organizator: Kutnowski Dom Kultury -  kwalifikacja do ogólnopolskiej wystawy pokonkursowej

- 2018 – 1st International CAIROCATURE Cartoon Contest – Egypt / 2018Mahmoud Said Museum, Aleksandria (EGIPT) kwalifikacja do międzynarodowej wystawy pokonkursowej

- 2019 - Batom, Lápis e HUMOR 2019 – Engenho Central, Piracicaba (BRAZYLIA) – kwalifikacja do międzynarodowej wystawy pokonkursowej
.

.

Granty

- 2015 – „Dziennik” wystawa indywidualna w Domu Muz, Toruń- dofinansowanie wydarzenia przez Toruńską Agendę Kulturalną w ramach „Mikrowsparcia”

- 2016 – „Hydrozagadka” cykl warsztatów w ramach projektu „Aquapresja” Grupy Piñata realizowany na Bydgoskim Przedmieściu (SP. XIII i Dom Dziecka „Młody Las”), Toruń- dofinansowanie wydarzeń przez Toruńską Agendę Kulturalną w ramach „Mikrowsparcia”

- 2016 – Stypendium doktoranckie Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - październik 2016-wrzesień 2017

- 2017 – Stypendium prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie kultury na realizację projektu kulturalno-edukacyjno-społecznego pt. AQUAPRESJA- stypendium całoroczne

- 2017 – All Along The Watertower”- wystawa intermedialna z Katarzyną Wendland i Grzegorzem Wawrzyńczakiem- dofinansowanie wydarzenia przez Toruńską Agendę Kulturalną w ramach „Mikrowsparcia”

.

PUBLIKACJE

.

Autorstwo publikacji :

„Język symboli Jeana Micheala Basquiata”

praca magisterska – 53 strony, Promotor – dr Małgorzata Jankowska Zakład Historii Sztuki Nowoczesnej, Wydział Sztuk Pięknych UMK, Toruń 2012

AQUAPRESJA”

współautorstwo publikacji – ISBN 978-83-948987-0-0, wyd. Fundacja Pinata, Toruń 2017
nakład 700 egzemplarzy, 32 strony, format A4
autorskie teksty – str. 3, 4, 5, 6, 7, 17, 32
reprodukcje prac – str. 4, 5, 6, 7, 21, 32
autorskie fotografie – str. 2, 3 , 14, 15, 16, 18, 19, 20, 21, 22, 24, 25, 27, 28, 30, 31

„Pamiętnik. Systematyczność, automatyzm i przypadek w procesie twórczym”

komentarz do rozprawy doktorskiej z zakresu sztuk pięknych – 100 stron, Promotor – dr hab. Mirosława Rochecka, prof. UMK, Wydział Sztuk Pięknych UMK, Toruń 2019

 

Katalogi z wystaw :

V. Konkurs Malarski „Zadra 2012″

katalog z wystawy Galeria Zadra, Warszawa 2012, wyd. PBI, str. 208 

9. Triennale Małych Form Malarskich,

katalog z wystawy pod red. Teresy Dudzińskiej, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń 2013, str. 76


23. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych „Promocje 2013″

katalog z wystawy, Galeria Sztuki w Legnicy, wyd.JAKS, Legnica 2013, str. 84 – 85


Tuba Satyrica VI „We wszystkim miej miarę”

katalog z wystawy, Dwór Artusa, Toruń 2014, str. 19


XL Dzieło Roku „Salon Wiosenny”

katalog z wystawy, wyd. Związek Polskich Artystów Plastyków, Toruń 2014


III Triennale Animalis

katalog z wystawy, Miejska Galeria Sztuki MM, Chorzów 2014


12. Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki,

katalog z wystawy, BWA Ostrowiec, Ostrowiec Świętokrzyski


Annale 2014/15, XLI Dzieło Roku,

Galeria ZPAP, Toruń- katalog z wystawy, str. 23

Naturalnie

katalog z wystawy doktorantów Wydziału Sztuk Pięknych UMK Toruń, str. 18


Projekt 966. Narodowy Jubileusz Sztuka Polska

katalog z wystawy ogólnopolskiej – ISBN 978-83-939089-8-1, nakład 400 egzemplarzy str.36-37, 227


Kręgi

katalog z wystawy poplenerowej, wyd. ART. Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Toruński, Toruń

ISBN 978-83-88735-28-8

POLYGONUM 4

katalog z wystawy, str. 146-147 ISBN 978-83-61675-38-9 wyd. Galeria Miejska bwa, Bydgoszcz

ul. Themersonów 3

katalog z wystawy ogólnopolskiej, str. 10,11 i 42 ISBN 978-83-61256-74-8

Annale 2016/17

katalog z wystawy, wyd. ART Związek Polskich Artystów Plastyków / Okręg Toruński ISBN 978-83-88735-43-1VII

Ogólnopolski Konkurs na ilustrację do tekstu Jeremiego Przybory

katalog wydany w związku z konkursem organizowanym w ramach 13. Stacji Kutno – broszura wyd. Kutnowski Dom Kultury, KUTNO listopad 2017 – reprodukcja nagrodzonej pracy

WONDERLAND

katalog z wystawy, wyd. Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku, luty 2018 – reprodukcje 12 prac z wystawy

Dzieła ANNALE ZPAP Toruń 2017/18

katalog z wystawy, ISBN 978-83-88735-59-2, wyd. ART Związek Polskich Artystów Plastyków / Okręg Toruński, reprodukcja pracy na str. 36

Niepodległa dla Niepodległej

katalog z wystawy w Galerii ZPAP w Gdańsku, ISBN 978-83-88735-54-7,wyd. ART Związek Polskich Artystów Plastyków / Okręg Toruński, reprodukcja pracy na str. 53

100 obrazów na stulecie niepodległości Polski

katalog z wystawy str. 95,117

9. Aukcja Charytatywna Na Rzecz Dzieci z Autyzmem Aperio

katalog aukcyjny, str. 4,11, 44

 

Katalogi z warsztatów plastycznych :

Zawsze zielono zawsze niebiesko

katalog z warsztatów plastycznych z autorskimi tekstami I fotografiami z warsztatów, wyd. Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, Toruń 2015

Światłopodgląd

katalog z warsztatów plastycznych z autorskimi tekstami I fotografiami z warsztatów wyd. Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, Toruń 2015

Hydrokatalog

e-katalog z warsztatów plastycznych – autorska publikacja cyfrowa w związku projektem “Hydrozagadka” dofinansowanym przez Toruńską Agendę Kulturalną w ramach programu “Mikrowsparcie”

 

Praca dydaktyczna

Październik 2013 – Kwiecień 2014 - Ognisko Pracy Twórczej Dom Harcerza w Toruniu – prowadzenie zajęć plastycznych – praktyka studencka ciągła


Marzec 2015- Wrzesień 2015
- Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu – Specjalista do spraw zbiorów i dydaktyki- prowadzenie zajęć plastycznych i realizacja wystaw - pełen etat


Październik 2015 – Wrzesień 2018
– Zakład Kształcenia Artystycznego, Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu
Współprowadzenie zajęć w Pracowni Malarstwa z dr hab. Mirosławą Rochecką, prof. UMK dla studentów I roku Konserwacji i Restauracji Dzieł Dztuki WSzP UMK - praktyka zawodowa


Październik 2015 – Wrzesień 2018
- Zakład Kształcenia Artystycznego Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu
Współprowadzenie zajęć w Pracowni Rysunku z prof. Jackiem Gramatyką dla studentów I roku Konserwacji i Restauracji Dzieł Dztuki WSzP UMK - praktyka zawodowa 

biały kwardeat

Edukacja artystyczna (warsztaty, zajęcia plastyczne)

-2013- „Gra Artystyczna” 15 maja, warsztaty plastyczne, Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”, Toruń

-2014- 22 marca, „Komnata Wspomnień”- Teatr Cieni, wydarzenie edukacyjno-artystyczne w ramach imprezy „Noc w Pałacu Meissnerów” organizowanej przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza, Toruń

-2014- 28-29 kwietnia, „Powrót Wirtualczyków do Kulturnacji” warsztaty edukacyjno-artystyczne zorganizowane w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki, Wydział Sztuk Pięknych przy ul Sienkiewicza 4, Toruń

-2014- 27 listopada, „Drugie życie książki” warsztaty plastyczne organizowane w ramach XX Toruńskiego Festiwalu Książki, Filia Książnicy Kopernikańskiej, Dom Muz, Poznańska 52, Toruń

-2015- „Teatr Cieni” 23 marca, warsztaty prowadzone w ramach projektu „Światłopodgląd” organizowanego przez GiOPD, Toruń

-2015- „Leśne skarby” 11 maja, plenerowa akcja plastyczna w ramach projektu „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” organizowanego przez GiOPD, Toruń

-2015- „Wszechświat” 18 maja, warsztaty prowadzone w ramach projektu „Światłopodgląd” organizowanego przez GiOPD, Toruń

-2015- „Sportretuj światło” 15 czerwca, warsztaty prowadzone w ramach projektu „Światłopodgląd” organizowanego przez GiOPD, Toruń

-2015- „Okno na świat” 17 czerwca, warsztaty prowadzone w ramach projektu „Światłopodgląd” organizowanego przez GiOPD, Toruń

-2015- „Kraina jaszczurów” 6 sierpnia, warsztaty prowadzone w ramach Sierpniowych Czwartków organizowanych przez GiOPD, Toruń

-2016- „Tantaradei” 26 kwietnia, warsztaty rzeźbiarskie z cyklu „Romanusy i Gotoki” realizowane w ramach projektu „Krucjaty Piñaty”, organizatorzy- Grupa Piñata, SP nr I, Toruń

-2016- „Aquatorbacze” 28 kwietnia, warsztaty graficzne (linoryt) z cyklu „Hydrozagadka” realizowane w ramach projektu „Aquapresja”, organizatorzy- Grupa Piñata, SP nr XIII, Toruń

-2016- „Średniowieczne PCV” 22 maja, warsztaty graficzne (linoryt) z cyklu „Romanusy i Gotoki” realizowane w ramach projektu „Krucjaty Piñaty”, Gimnazjum nr XI, Toruń

-2016- „H2O” 23 maja, warsztaty graficzne (kolagrafia) z cyklu „Hydrozagadka” realizowane w ramach projektu „Aquapresja”, Dom Dziecka „Młody Las”, Toruń

-2016- „Mieszkańcy mórz” 23 maja, warsztaty graficzne (kolagrafia) z cyklu „Hydrozagadka” realizowane w ramach projektu „Aquapresja”,  SP nr XIII, Toruń

-2016- „Średniowieczny ryngraf” 24 maja, warsztaty graficzne (szablon) z cyklu „Romanusy i Gotoki” realizowane w ramach projektu „Krucjaty Piñaty”, Gimnazjum nr XI, Toruń

-2016- „Co  żyje w rurach?” 26 maja, warsztaty graficzne (monotypia) z cyklu „Hydrozagadka” realizowane w ramach projektu „Aquapresja”, SP nr XIII, Toruń

-2016- 30 maja, 2 i 6 czerwca- organizacja pleneru intermedialnego dla studentów I roku Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, Grębocin

-2016- „Aquagalaxy” 9 czerwca, warsztaty graficzne (frottage) z cyklu „Hydrozagadka” realizowane w ramach projektu „Aquapresja”, Dom dziecka „Młody las”, Toruń

-2016- „Smoki” 10 czerwca, warsztaty graficzne (monotypia) z cyklu „Romanusy i Gotoki” realizowane w ramach projektu „Krucjaty Piñaty”, Gimnazjum nr XI, Toruń

-2016- „Ryngraf UV” 10 czerwca, warsztaty graficzne (szablon) z cyklu „Romanusy i Gotoki” realizowane w ramach projektu „Krucjaty Piñaty”, Gimnazjum nr XI, Toruń

-2016- „Warsztaty graffiti”- 4 i 5 listopada 2016- prowadzenie i organizacja warsztatów z malarstwa ściennego i sztalugowego w Gminnym Ośrodku Kultury w Raciążku w ramach projektu dofinansowanego z Narodowego Centrum Kultury.

-2016- Warsztaty rysunkowe towarzyszące konkursowi „Gdybym był malarzem”, 3 grudnia 2016, Gminny Ośrodek Kultury, Raciążek

-2017- INDUSTRIAL- warsztaty graficzne (linoryt) w ramach projektu AQUAPRESJA, 19 kwietnia 2017, Gimnazjum nr 4, Toruń

-2017- BESTIARIUSZ- warsztaty graficzne dla dzieci (kolografia) w ramach projektu ITER PER TEMPUS, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, Toruń

-2017- Hełm dla Palladyna- warsztaty mixmedialne dla dzieci w ramach projektu ITER PER TEMPUS, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, Toruń

-2017- Rosa Pulchra Est- warsztaty mixmedialne dla seniorów w ramach projektu ITER PER TEMPUS, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, Toruń

-2017- Rosa Pulchra Est- warsztaty mixmedialne dla seniorów w ramach projektu ITER PER TEMPUS,Dom Pomocy Społecznej w Wielkiej Nieszawce, Toruń

-2018- „Zakon rycerski Smoczy Oddech” warsztaty dla dzieci w ramach projektu „Gliniaki Homolutum”- 13 marca 2018- SP nr 14, Toruń

-2018- „Smoki i inne Bestie” warsztaty dla dzieci w ramach projektu „Gliniaki Homolutum”- 14 marca 2018- SP nr 14, Toruń

-2018- „Królestwo Gliniaka Homolutum ” warsztaty dla dzieci w ramach projektu „Gliniaki Homolutum”- 15 marca 2018- SP nr 14, Toruń

-2018- „Struna Światła” warsztaty dla seniorów w ramach projektu o tym samym tytule- 8 maja 2018, Dzienny dom Opieki Społecznej w Toruniu (filia przy ul Rydygiera)

-2018- „Martwa natura z wędzidłem” warsztaty dla seniorów w ramach projektu „Struna Światła”- 9 maja 2018, Dzienny dom Opieki Społecznej w Toruniu (filia przy ul. Gagarina)

-2018- „Teatr Cieni”- autorskie warsztaty twórcze- 11 luty 2018, Galeria Sztuki Współczesnej, Włocławek

-2018- „Teatr Cieni”- autorskie warsztaty twórcze- 25 luty 2018, Galeria Sztuki Współczesnej, Włocławek

-2018- „Smok”- autorskie warsztaty plastyczne towarzyszące wystawie „Krucjaty Pinaty”, 19 maja 2018, Muzeum Zachodniokaszubskie, Bytów

- 2018- „Bezimienny smok toruński” autorskie warsztaty literacko- plastyczne – „I Archipelag Zabawy, Toruński Festiwal dla Dzieci”, 15-16 czerwca 2018, Arena Toruń

- 2019- „Grafika Krajobrazu” w ramach projektu „Miasto Tajemnic” – 6 maja 2019, Dzienny Dom Opieki Społecznej przy ulicy Rydygiera, Toruń

- 2019- „Architektura światła” w ramach projektu „Miasto Tajemnic” – 30 maja 2019, Dzienny Dom Opieki Społecznej przy ulicy Gagarina, Toruń

-2019- „Kolorowy smok”- warsztaty dla dzieci Święto ulicy Ducha Świętego- 2 czerwca 2019, Toruń

-2019- „Ryby UV”- warsztaty dla dzieci i dorosłych podczas Weekendu Nowych Mediów w ramach Fosy Pełnej Kultury, Kawiarnia Artystyczna, MOK Amfiteatr, Radom 

biały kwardeat

Jury konkursowe

-2015-  ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Jedząc karpie chronisz przyrodę” organizowany przez Towarzystwo Promocji Ryb, Toruń

-2015-  wojewódzki konkurs plastyczny dla dzieci organizowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kształcenia Nauczycieli, Toruń

-2015-  ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci  pt. „Najpiękniejszy talerz karpiowy” organizowany przez Towarzystwo Promocji Ryb, Toruń

biały kwardeat

Organizacja wystaw

-2014-„Drugie życie książki”- współorganizatorka i kuratorka wystawy książki artystycznej, wernisaż-16 maja 2014, Podmurna 95, Toruń

-2014- „Salonik”- współorganizatorka i kuratorka wystawy książki artystycznej w ramach XX Toruńskiego Festiwalu Książki, wernisaż- 26 listopada 2014, Dom Muz Poznańska 52, Toruń

-2015- „Ptaszarnia”- współtworzenie ekspozycji w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka, Rynek Nowomiejski 17, wernisaż 9 czerwca 2015 Toruń

-2016- „Plener Grębocin”- organizacja pleneru i wystawy poplenerowej w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, wernisaż 14 listopada 2016, Grębocin

-2017- „AQUAPRESJA 01″- wspólna koncepcja, organizacja i realizacja wystawy wraz z Katarzyną Wendland i Grzegorzem Wawrzyńczakiem, Wieża Ciśnień „Stare Bielany”, ul. Józefa 37-49, wernisaż 29 stycznia 2017

-2017- „AQUAPRESJA 02″- wspólna koncepcja, organizacja i realizacja wystawy wraz z Katarzyną Wendland i Grzegorzem Wawrzyńczakiem, Muzeum Wodociągów Galeria Wieża Ciśnień, ul.Filarecka 1, wernisaż 17 marca 2017

-2017- „AQUAPRESJA 03″- wspólna koncepcja, organizacja i realizacja wystawy wraz z Katarzyną Wendland i Grzegorzem Wawrzyńczakiem, Galeria w Kawiarni i Restauracji Wieża Ciśnień, ul. Warszawska 26, wernisaż 1 lipca 2017

-2017- „All Along The Watertower”- wspólna koncepcja, organizacja i realizacja wystawy wraz z Katarzyną Wendland i Grzegorzem Wawrzyńczakiem,Dom Muz ul. Poznańska, Toruń, wernisaż 15 września

-2017- „AQUAPRESJA” – wspólna koncepcja, organizacja i realizacja wystawy wraz z Katarzyną Wendland i Grzegorzem Wawrzyńczakiem, Hala Pomp Stare Bielany, ul. Józefa, Toruń, wernisaż 13 grudnia 2017

-2017- „AQUAPRESJA” – wspólna koncepcja, organizacja i realizacja wystawy wraz z Katarzyną Wendland i Grzegorzem Wawrzyńczakiem,Galeria 011, Od Nowa, Toruń, wernisaż 13 grudnia 2017

-2018- „AQUAPRESJA 04″ Centrum Kultury Wieża Ciśnień w Koninie, wernisaż 19 stycznia 2018

-2018 – „Targi Młodej Sztuki Toruń 2018″, Dwór Artusa – organizacja targów – 12, 13 maja 2018

-2018- „Plener w Płotowie”- organizacja pleneru i wystawy poplenerowej – Zagroda Styp-Rekowskich, Płotowo  – plener: 23.06-2.07 2018, wystawa 1.07-30.07 2018, wernisaż- 1 lipca 2018

-2018- „LATO”- Dom Muz przy ul. Podmurnej, Toruń 7-30 września 2018

-2018- „Przestrzeń międzyświetlna- Malarstwo i rysunek Stefana Kościeleckiego”- koordynacja wystaw- Galeria Forum UMK / Galeria Dworzec Zachodni Od Nowa, Toruń

- 2019 – „Wiśniowa 2018 – Plener Malarski Studentów Konserwacji” – Galeria Forum UMK, Toruń

-2019 – „Pejzaż i wyobraźnia” – wystawa poplenerowa studentów Wydziału Sztuk Pięknych UMK oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego -Galeria 011 Od Nowa, Toruń

-2019 – „Glass Project” – wystawa szkła artystycznego w ramach Święta Ulicy Ducha Świętego w Toruniu – koordynacja wydarzeń – 2 czerwca 2019 – Galeria ZPAP, przestrzeń ul. Ducha Św., Toruń

 biały kwardeat

Kontakt

e-mail:

PRIV: batswiat@gmail.com

GALERIA DZIKA: galeriadzika@gmail.com

FUNDACJA PINATA: ourpinata@gmail.com

telefon:

(0048) 530 443 202

strzałka

dzikie-stopy-giflogo-pinata-www-convert-video-online-com